Spektakl "Od nowa"

Spektakl 'Od nowa'Kolejne przedstawienie spektaklu "Od nowa" odbędzie się na scenie kameralnej Teatru Lalek, 4 września o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
 
Pomysł na spektakl „Od nowa” powstał z inspiracji dramatem "Kobiety u grobu" Michela de Ghelderode, który skłonił Martę Kwiek do napisania autorskiego scenariusza, odbiegającego znacznie od pomysłu  dramaturga. Motywy chrześcijańskie (postaci kobiet u grobu Chrystusa) stały się tylko pretekstem do opowiedzenia o różnych etapach cierpienia po stracie, przez które (według współczesnych teorii psychologicznych) przechodzi każdy człowiek, którego spotkała krzywda.  Forma przedstawienia jest z założenia  abstrakcyjna, ponieważ faktycznymi bohaterami historii stają się emocje, stany, których doświadcza główny bohater - osoba cierpiąca. W spektaklu „Od nowa” pięć postaci uosabiających Szok, Rozpacz, Gniew, Negocjacje i Depresję, czyli kolejne fazy żałoby, staje się metaforą przemiany życia naznaczonego przez stratę, ból, nieszczęście. Konwencja przedstawienia oparta jest na prostym, lapidarnym tekście, wspartym śpiewem chóralnymi tańcem wspomagającym przekaz emocji, łączy aktorską interpretację śpiewu z klasyczną pieśnią, teatr plastyczny z teatrem lalek. Charakter spektaklu podkreśla również oszczędne instrumentarium o specyficznej barwie (skrzypce barokowe, altówka barokowa, pianino).


Reżyseria, scenariusz: Marta Kwiek
Muzyka: Elżbieta Sokołowska
Choreografia: Edyta Kamińska
Scenografia: Wiktoria Bendiuk i Katarzyna Bublewicz
Występują: Kamila Chruściel, Anna Zych, Marta Kwiek, Daria Iwan, Klaudia Lewandowska
 
Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
 
Premiera: 30 czerwca, godz. 18:00
Pierwszy pokaz popremierowy: 1 lipca, godz. 18.00
Pokazy odbędą się na scenie kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek | WSTĘP WOLNY
Informacje i rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Spektakl realizowany w ramach projektu Fundacji Sancta Familia, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław.